Antalya Lazer Epilasyon

Antalya lazer epilasyon merkezimiz ile güzel bir dış görünüşe sahip olmak insanların özgüvenlerini tekrar kazanması adına en iyi teknolojileri kullanıyoruz. Ancak, her insan yaşlanma çevresel faktörler ve genetik etmenler dolayısıyla birtakım sorunlarla karşılaşabilir. Bu noktada, iyi bir dış görünüşe sahip olmak için uzman yardımı alınmalıdır.

Antalya Lazer Epilasyon Güzellik Salonunda Nasıl Bir Hizmet Sunulmaktadır?

Lazer epilasyonda istenmeyen tüylerden lazer enerjisi ile kurtulmak mümkün hale gelir. Ayrıca, tüm bu işlemlerin kalıcı ve sağlıklı bir şekilde yapıldığını hatırlatmak gerekir. Lazer ışığı ile normal ışık arasında birtakım farklar bulunur.

antalya lazer epilasyon

Her şeyden önce, lazer ışığı milisaniyelik atışlarla cilde uygulanır. Buna ek olarak, kıla rengini veren melonin pigmenti tarafından emilmesi söz konusudur. Bu işlem sırasında çevre dokuya herhangi bir zarar verilmez. Kıl kökünde ışı oluşturan ve kıl kökünü tahrip eden bir uygulama olduğunu ifade etmek gerekir.

Epilasyon İşlemleri ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Olur Mu?

Lazer epilasyon öncesi İstenmeyen tüyler birçok insanın hayatını olumsuz etkileyen bir sorundur. Bu sorundan kurtulmak adına lazer epilasyona ihtiyaç duyulur. Lazer epilasyon teknolojisi ile istenmeyen tüylerden en kısa sürede kurtulmak mümkün hale gelir. Ancak, bu operasyonun avantajları kadar dezavantajları da vardır. İşinin ehli olmayan kişilerin elinden çıkan lazer epilasyon uygulamaları yüzünden kişinin vücudunda telafisi mümkün olmayan hasarlar meydana gelebilir.

Antalya Lazer Epilasyon Salonumuzda Kimlere Nasıl Uyguluyoruz?

Lazer epilasyon işleminden faydalanmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Neredeyse her yaştan insanın lazer epilasyon işlemi ile istenmeyen tüylerden kurtulmak istediğini söylemek gerekir. Bu noktada, 12 yaşından büyük olan herkesin bu operasyondan faydalanması söz konusudur. Ancak, kişinin cilt yapısının bu işleme uygun olması gerekir.

Ayrıca, lazer epilasyon işleminin kim tarafından ve hangi merkezde yapıldığı da önem taşır. Bir başka deyişle, FDA onayı almış cihazlarla yapılması şart olan bir işlemdir.

Lazer epilasyon Antalya hakkında merak edilen çok sayıda detay bulunuyor. Her şeyden önce, bu işlemin ne kadar verimli olduğu ile ilgili önyargılar mevcut! Ancak bu işlemin en az kaç seansta verimli olacağı kişiden kişiye değişen bir husustur. Buna ek olarak, doğru uygulandığı takdirde herhangi bir zararı olmaz. Lazer epilasyonda sorunsuz bir şekilde tamamlanması için cilt rengi, kıl yoğunluğu ve kalınlığı gibi faktörler dikkate alınmalıdır.

Lazer Epilasyon Nerede Yaptırılmalı?

Lazer epilasyon merkezi seçerken dikkate alınması gereken hususlar vardır. Her şeyden önce, sağlık merkezi unvanına sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Ayrıca, güvenilir bir mekan olması şarttır. Kullanılan cihazların kalitesine ve markasına dikkat edilmelidir. Bilhassa hijyen kurallarına ve her ten tipine uygun cihazlar barındıran bir merkez olması önem taşır.

Lazer epilasyon hakkında olumsuz düşünmeye gerek yoktur. Çünkü, dünyanın neredeyse her yerinde yıllardan bu yana uygulanan bir işlemdir. Bir başka deyişle, tüm dünyada güvenilirliği hakkında herhangi bir şüphe kalmamıştır. Buna ek olarak, gelişen teknoloji ile beraber çok daha olumlu sonuçlar vermeye başlamıştır.

Müşterilerimiz Hizmetlerimizden Nasıl Yararlanabilir?

Son derece faydalı bir uygulama olsa da herkes için uygun değildir. Her şeyden önce, hamile kadınların epilasyon yaptırması sakıncalıdır. Buna ek olarak, tamamen beyaz tüylere sahip olan kişilerin de bu uygulamadan faydalanma imkanı yoktur. Bunun yanı sıra, sedef hastalığından muzdarip olan kişilerin bu işlemi yaptırması asla tavsiye edilmez.

Bazı kişiler; çok sayıda yan etkisi bulunan sivilce ilaçlarını kullanırlar. Bu tür kişilere ek olarak, sistemik izotretinoin kullananlar, ayva tüyü probleminden muzdarip olanlar, kalp pili ile yaşayanlar için de uygun bir işlem değildir. Son olarak, uzmanlar; epilepsi hastalarının da bu uygulamayı yaptırmasını tavsiye etmezler.

Lazer Epilasyon Uygulaması Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her şeyden önce, kişinin lazer epilasyon uygulaması sonrası en az üç ay güneşten korunması gerekir. Hatta, 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanılması tavsiye edilir. Uygulamaya maruz kalan bölge nemlendirici kremler yardımıyla sürekli olarak nemli tutulmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon işlemlerinin ardından ilk 24 saatlik zaman diliminde bölgeye sıcak su değdirilmemelidir.

Buna ek olarak, işlemin ertesinde herhangi bir ağrı veya şişme ile karşılaşmak mümkündür. Bu noktada, bölgeye yumuşak beze sarılı buz uygulandığı takdirde sorun çözülür. İsteyenler ağrı kesici de kullanabilirler.

Lazer Epilasyon Yaptıranların Bilmesi Gereken Hususlar

Birçok kişinin istenmeyen tüylerden kurtulmak adına tercih ettiği epilasyon son derece ciddi bir operasyondur. Hasta; işlemin ardından dikkatsiz davrandığı takdirde farklı sorunlarla karşılaşabilir. Bu yüzden, uygulanan bölgenin işlemin ardından 48 saat boyunca tıraş edilmemesi gerekir. Buna ek olarak, bölgede istenmeyen bir kabuklanma meydana gelebilir. Kişinin bölgeye dokunmaması şarttır. Ağda tüy dökücü kremlerin kullanılması sakıncalıdır.

Lazer epilasyon işlemi isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Ancak, bu kişilerin uygulamanın ardından gerekli bakım işlemlerini yapması zorunludur. Bilhassa bölgeye nazik davranılmalıdır. Bölge kesinlikle kaşınmamalıdır. Ayrıca, keseleme gibi tahriş edici işlemlerden uzak durulmalıdır. Bazı hastalarda ateş veya iltihap gibi durumlara rastlanabilir. Bu gibi hallerde, vakit kaybetmeden işlem yapan kişi aranmalıdır.

  • Kaç Seansta Sonuç Verir?

Lazer epilasyonun ne kadar zamanda olumlu sonuç vereceği merak edilir. Ancak, verimli olup olmayacağı kişiden kişiye değişir. Bir iki ay aralıklarla gerçekleştirilen ortalama 6-8 seans sayesinde epilasyon sürecine başarılı bir şekilde giriş yapılır. Buna ek olarak, operasyonun yüzde başarılı olması için ortalama 10-12 seansa ihtiyaç vardır.

Bazı uygulamalar birkaç dakikada sonlanabilir. Ancak, yine de alanın genişliğine bağlı olarak tedavinin birkaç saate kadar uzaması da mümkün olabilir. En son teknolojiye uygun olarak tasarlanan cihazlar sayesinde bir seans ortalama 30 dakika sürüyor. Buna ek olarak, uygulamanın hemen ertesinde yalnızca iki üç gün içerisinde tüylerin kendiliğinden dökülmeye başladığını söylemek gerekir.

  • Lazer Epilasyon Sürecinde Hekimin Katkısı Ne Kadar Önemlidir?

İşlemlerinin uzman bir hekim tarafından yapılması şarttır. Bu sayede, işlemin etkin ve güvenli bir şekilde tamamlanacağını söylemek gerekir. Hastanın kıl ve cilt tipine bakılarak değerlere karar verilmelidir. Ayrıca, cilt rengi, kıl kalınlığı, rengi ve yoğunluğu da doğru cihazın ve enerjinin tespit edilmesi adına önem taşır.

  • Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü, fiyatlar; kullanılan makine, işlemin yapıldığı bölge, kıl ve kilo yapısı gibi faktörlere göre kadın ve erkekler için de farklılık gösterir.

  • Epilasyon Bölgeleri Hangi Bölgeleri Kapsar?

Koltuk altı, genital bölge, bacak, yüz, kol, göğüs, ense, sakal, boyun başta olmak üzere farklı epilasyon bölgeleri vardır.

  • Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürer?

Vücut bölgelerinde bir veya iki ayda sonuç alınırken yüz bölgesinde ortalama üç ayda sonuç veren bir işlemdir.

  • Epilasyonun Başarılı Olması İçin Kaç Seans Gereklidir?

Ortalama 6 seansta başarılı olan bir uygulama işlemidir en çok 10 seansa rastlanır.

Tavsiye edilen bir güzellik merkezi olarak ilgili olumlu yorumlar bizleri oldukça memnun ediyor bunun için sizlere teşekkür ediyoruz. Lazer epilasyon sonrası müşteri memnuniyeti son derece önemlidir.