Kalıcı Makyaj Antalya

Kalıcı makyaj Antalya güzellik salonu olarak deneyimli uzmanlarımız ile en iyi hizmeti vermekteyiz. Her kadın güzel olmayı ister. Ancak, zaman ve emek harcamadan güzelleşmek mümkün değildir. Bu noktada, güzellik uzmanlarından destek almak da önem taşır. Son yıllarda adını duyuran kalıcı makyaj sayesinde kadınların güzel bir dış görünüşe sahip olması mümkün hale gelir.

kalıcı makyaj antalya antalya bölgesinde kalıcı makyajda hizmet

Kalıcı Makyaj Antalya Güzellik Salonu

Kaşlarında seyrelme, dökülme veya biçim bozukluğu olan kadınlar için en iyi seçenek olarak gösterilebilir. Her şeyden önce, zahmet göstermeden güzel ve bakımlı gözükmek isteyenlere hitap eder. Bunun yanı sıra, yoğun iş temposundan makyaj yapmaya vakit bulamayan kadınlar için en iyi seçenektir. Takdir edersiniz ki, bazı kadınların makyaj malzemelerine karşı alerjisi vardır. Bu tür kadınlar, herhangi bir sağlık problemi yaşamamak adına kalıcı makyajdan faydalanabilirler. Buna ek olarak, birçok kadının başı kaşlarıyla derttedir.

Birçok kadın için hayat kurtarıcı niteliktedir. Örneğin, dudak sınırlarında asimetri problemi olan kişiler; bu sorunu aşmak adına bu işlemden faydalanabilirler. Bunun yanı sıra, dudak çevresinde pigment kaybı problemiyle yüzleşenler de bu işlem sayesinde güzel bir dış görünüşe sahip olabilirler. Her kadının özellikle dış görünüş konusunda şanslı olmadığı biliniyor. Bazı kadınlar; yarık dudak probleminden muzdariptirler. Bu kişilerin en uygun adaylar arasında yer aldıklarını ifade etmeliyiz.

Sağlığa Zararlı Mıdır?

Uzun süre ciltte kalan boya malzemelerinin zararlı olup olmadığı merak ediliyor. Bilhassa yüzde siyahlaşma, kaş ve kirpiklerin yok olması, morluk ve şişlik gibi yan etkilerin ortaya çıkma ihtimali insanları korkutuyor. Bu noktada işlemler hakkında herhangi bir endişe taşımaya gerek yok! Zararsız boyaların ve tek kullanımlık iğnelerin kullanılması sayesinde süreçten sorunsuz bir şekilde ayrılmak mümkün!

Her geçen gün daha çok popüler olan bu işlem sayesinde kadınlar kendileri için önemli bir dert olan makyaj probleminden kurtulabilirler. Birçok kişinin aklında bu işlem ile ilgili sorular yer alır. Her şeyden önce, geniş renk skalasına sahip pigmentlerin tek kullanımlık hijyenik iğneler yardımıyla derinin ikinci katmanına yerleştirilmesi işlemi olduğunu söylemeliyiz. Bir diğer adı medikal makyajdır. Birçok kişi dövmenin de aynı şey olduğunu düşünür. Ancak, her ikisi de farklı işlemlerdir. Çünkü cildin epidermis katmanına uygulanırken dövme dermal tabakaya uygulanır.

Kalıcı Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

Bu işlem sayesinde dolgun, canlı ve doğal görünümlü dudaklara sahip olmak mümkün hale gelir. Dudak şeklini ve rengini değiştirmek isteyenler için en iyi seçenektir. Bu işlem için özel olarak geliştirilen cihazlar ve boyalar ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen uygulamadır.

Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyajda uygulama hakkında çok sayıda önyargı mevcuttur. Her şeyden önce, bu uygulamanın sağlıklı olup olmadığı merak edilir. Ancak yüzde yüz organik içerikli boyaların işlem yapılacak bölgelere hijyenik mikro iğneler yardımıyla yerleştirilmesi işlemi olarak bilinir. Anestezik krem ve yağlar ile beraber uygulanan bu işlem sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Ayrıca, derinin üst tabakasına yapılan bir işlem olmasından mütevellit bilhassa dövme işlemine kıyasla acısız bir şekilde sonlanır.

Kalıcı Mıdır?

İşlem süreci ile ilgili merak edilen çok sayıda detay vardır. Onlardan birisi de tahmin edebileceğiniz üzere bu işlemin ne kadar kalıcı olduğu! Ancak ne kadar süreyle ciltte kalacağı hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü, kişinin cilt özelliklerine göre kalıcılık süresi de farklılık gösterir. Bir başka deyişle, bu işlemin kalıcılığı; kişiden kişiye göre değişir. İşlem sırasında kullanılan boyalar; bir süre sonra deriden atılır. Bu yüzden, yeni bir makyaj sürecine gereksinim duyulur.

İşlem sırasında kullanılan ve insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan boyalar; cildin yenilenmesi sırasında kaybolur. Uygulamadan verim almak isteyenlerin yapması gereken şey oldukça basittir. Cildin yenilenmesi ile beraber parçalanarak yok olan boyaların yerine yeni bir uygulamaya başvurulmalıdır. Yapılacak ufak rötuşlar sayesinde uygulamanın devamlılığı sağlanır.

İşlem sürecinde adı en çok geçen uygulama microblading olarak bilinir. Özellikle kaşların güzel bir görünüm elde etmesi adına uygulanır. Bilhassa doğal görünümlü kaşlar elde etmek adına en iyi seçenektir. Yüz şekliyle birebir uyumlu, doğal kaş kılı gibi görünen kaşlara sahip olmak mümkün hale gelir. Microblading; birçok yerde kıl tekniği kaş kontürü olarak geçer.

3D kaş tekniği olarak bilinen bu yöntem sayesinde kaşların seyrek veya tamamen dökülmüş olan kısımlarına profesyonel bir şekilde renk pigmentleri uygulanır.

Uygulama Esnasında Nelere Dikkat Edilir?

Antalya Kalıcı makyaj işlemlerinde en çok kaşlar için yapılan uygulamaların adı geçer. Kaşlar için yapılan makyaj işleminin kalıcılık süresi daha azdır. Ancak, kişinin talebine bağlı olarak bu sürenin uzatılması mümkündür. Microblading uygulaması öncesinde kişinin yüzüne uygun bir kaş şekli çizilir. Yüz ile uyumlu olan bu şekil uygulamaya konulur. Ancak, microblading; özenli bir şekilde yapıldığı takdirde olumlu sonuç verir. Bilhassa uygulanan renk pigmentlerinin kaş yönünde olması şarttır. Buna ek olarak, diğer kaş kıllarının kalınlığı dikkate alınmalıdır. Buna bakılarak uygun kaş kılı görünümü oluşturulmalıdır.

İşlemlerini uzman birisinin yapması gerekir. Çünkü, kaş kontürü uygulaması; yalnızca uzman ellerden çıktığı takdirde gerçek kaşlara benzer.

Kalıcı Kaş Makyajı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Microblading sayesinde insanların hayallerindeki kaş görüntüsüne erişmesi mümkün hale gelir. Fakat, bu işlem öncesinde kaş tasarım aşamasına önem verilmelidir. Bu işlemin kalıcılık süresi yalnızca bir yıldır. Bu yüzden, kişinin bir yıl boyunca nasıl bir kaş görüntüsüne sahip olacağını önceden bilmesi gerekir. Profesyonel makyaj artistlerinden oluşan bir ekip renk seçimine ve kaş tasarımına karar vermelidir. Yüz hatlarına uygun olan modeller ilk tercih olmalıdır. Kaşların ve yüzün mevcut yapısı dikkate alınmalıdır.

Silinir Mi?

Görüntüsünden memnun olmayanların renk soldurma işlemi ile bu işlemden kurtulması mümkün oluyor. Ayrıca işlemlerin bir süre sonra etkisini yitirdiğini söylemek mümkündür.

Yaş Sınırı Var Mı?

Herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak, 18 yaşından küçük olanlar için tavsiye edilmez.

Antalyada Kalıcı Makyaj Uzmanlarımız İle Hizmetinizdeyiz

Antalyada uygulamalarının yapılabildiği en iyi merkezlerden birisiyiz. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı uzman ellerden çıkan bu işlem sayesinde süreç başarılı bir şekilde sonlanır. Kalıcı makyaj fiyatları hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir. Fiyatlar işlemin niteliğine göre farklılık gösterir. Kaş kontürü, pudralama, kıl tekniği, kalıcı kaş, dudak kontürü, mikropigmentasyon gibi işlemlerin fiyatları birbirinden farklıdır. Ancak, yine de güncel tarih itibariyle en çok değişmektedir.